MATRACE HAKEN - ČESKÉ MATRACE AKCE 1+1 ZDARMA

Vyzrajte na noční pocení

Víte, že každou noc vypotíte v průměru jeden litr vody? Při teplých letních nocích to pak mohou být až tři litry. Ptáte se, kam tato voda všechna zmizí?

Odpověď zní: do vaší matrace. Kvalitní matrace s dobrou prodyšností se však dokážou s potem vypořádat, díky kvalitním materiálům, z nichž jsou vyrobeny a jejich prodyšnosti se ho většina odpaří, a vaše lůžko tak zůstane čisté a svěží.

spokojeny-spanek

Matraci chraňte potahem

Většina vody z vašeho potu se do matrace vsákne, potah ji však ochrání před dalšími nečistotami, které jsou v potu obsaženy, a které slouží jako potrava pro roztoče. Do matracových potahů se navíc přidávají látky s antiseptickými účinky, které nečistoty přímo ničí. Matraci tedy vždy používejte s potahem, nikdy jen jádro bez potahu. Ideální je ochránit matraci ještě matracovým chráničem, který prodlouží hygienickou životnost matrace a usnadní Vám praní. A nestojí moc. Chránič si navíc můžete vzít v jednom kuse a spojit tak plochu obou matrací lépe dohromady. Chránič je obvykle prošívaný, musí být prodyšný a jeho tloušťka nepřesahuje 1 cm. Každý praktický chránič má v rozích gumové pásky k zaháčknutí za rohy matrace a měl by být pratelný nejméně na 60 °C.

Moderní matrace se vyrábí z dostatečně vzdušných materiálů (nejprodyšnější jsou pružinové matrace, ale i pěnové nebo latexové). Pro cirkulaci vzduchu je navíc nezbytný laťkový nebo lamelový rošt.

 

Co dělat, když je vám v noci teplo?

Nedobrovolně probdělou tropickou noc zažil asi každý. V létě mnohdy noční teploty neklesnou pod dvacet stupňů a vyhřáté stěny domů ještě o stupeň nebo dva přidávají. 

 

Seznamte se s našimi tipy, jak se v noci zchladit:

  • Před spaním si dejte vlažnou sprchu (ne studenou)!

  • Spěte v bavlněném oblečení, které nasaje pot. Zapomeňte na umělotinu. Ložní povlečení by mělo být bavlny, ideálně satén nebo damašek. Skvělá jsou také bambusová vlákna.

  • Pokud je to možné, nechce přes noc otevřené okno dokořán. Samozřejmě to neplatí, pokud máte klimatizaci a venku je tepleji, než v ložnici...

  • Položte si na noční stolek misku s ledem - v případě nouze v ní namočte kapesník a dejte si ho na člo, zátylek nebo zápěstí.

  • Ppřes den nejezte tučná ani sladká jídla, nepijte alkohol ani příliš kofeinových nápojů. Lehko se řekně, těžko se udělá, zvlášť, když jste na dovolené nebo paříte na chalupě... No co, dodržte alespoň část ostatních doporučení :)

  • A pokud spíte na staré proležené matraci a na pevném neprodyšném roštu, pořiďte si novou postel s lamelovým roštěm a moderní prodyšnou matrací. Když se budete na mizerné matraci často v noci vrtět, hezky se zapotíte a moc se nevyspíte.