MATRACE HAKEN - ČESKÉ MATRACE AKCE 1+1 ZDARMA

Prodloužené matrace v délkách 210 a 220 cm: Atypické rozměry matrací jsou stále oblíbenější

 

Víte, kolik centimetrů měří vaše matrace? A nestává se vám někdy, že byste potřebovali, aby byla delší? Většina lidí má doma postel i matraci o délce 200 cm. To ale obzvlášť vyšším jedincům mnohdy nestačí. Stoupá proto obliba atypických rozměrů postelí i matrací, tedy 210 cm a více.

prodlouzene-matrace

Máte v posteli dost místa?

Pohodlí je pro kvalitu spánku velmi důležité. Když se v noci několikrát probudíte s chodidly visícími volně ve vzduchu, ráno se příliš odpočatě cítit nebudete. Matrace by měla být dostatečně dlouhá, ale i široká. A kolik centimetrů je akorát?

Minimální délku matrace získáte tak, že ke své výšce přičtete 20 cm (člověk, který měří 190 cm, se tedy pohodlně vyspí na matraci o minimální délce 210 cm), šířka matrace se obvykle pohybuje kolem 90 cm, pro silnější jedince je lepší ještě 10 nebo 20 cm přidat. Uvážit musíte i to, kolik máte pod hlavou polštářů. Velký polštář u čela postele totiž vaše místo na spaní také omezuje. Větší matrace se pak hodí i pro lidi, kterým se zdají živé sny, a v noci se hodně převalují.

 

Dopřejte si postel i matraci na míru!

Neomezujte se nabídkou běžných řetězců s nábytkem. Pořiďte si takovou postel, do které se budete každý večer těšit, a ze které budete každé ráno vstávat plní energie. Stačí oslovit zručného truhláře nebo nábytkářskou firmu.

Výroba matrace s atypickými rozměry také není žádný problém. Specializovaný prodejce matrací vám ochotně splní jakékoliv přání. Místo klasických rozměrů 80x200 cm si tedy můžete pořídit třeba matraci o velikosti 120x220 cm. Na té se vyspíte pohodlně, ať už se vám bude zdát cokoliv!