MATRACE HAKEN - ČESKÉ MATRACE AKCE 1+1 ZDARMA

České matrace pro zdravé spaní - rodinné matrace a jejich výhody a technologie, použité při výrobě. Poznejte výhody kvalitních českých matrací Tropico.

 

Ortopedičnost

Konstrukce nabízených matrací byla zkoumána pomocí přístroje Ergo Check. Každá z nabízených matrací prošla při výběru vhodných kombinací materiálů dlouhodobým vývojem.

Dlouhá životnost

Životnost matrací jsme testovali pomocí válcovacího přístroje a každá matrace prošla několika desítkami statisícových cyklů.

Široká nabídka

Nabídka matrací podporuje možnost výběru vhodného typu. Před zakoupením matrace se poraďte s prodejcem, matraci vyzkoušejte a zvolte tuhost matrace odpovídající Vašim individuálním požadavkům. Více najdete na stránce s matracemi.

Matrace Vám poskytne

použití do kterékoliv postele pouhou výměnou za starou matraci bezkonkurenční vzdušnost, ideálně váže vlhkost a rychle se jí zbavuje ideální anatomické přizpůsobení a regeneraci svalstva během spánku uvolnění páteře a plotýnek, výrazné zlepšení osobám trpícím bolestmi zad preventivní terapie pro zdravé osoby.

Dr.Sleep - výběr správné matrace

Matrace Tropico jsou součástí programu Dr.Sleep® pro výběr nejvhodnější matrace. Dr.Sleep a Dr.Spánek, skvělý tým pro dobrý spánek a výběr matrace na 100% naleznete samozřejmě i u nás - Matrace Haken.

 
 

Nerozumíte některým odborným názvům či technologiím z oblasti matrací a zdravého spaní? Náš slovníček Vám pomůže:

 

AirForce

Unikátní konstrukce jádra matrace s nejvyšší dosažitelnou vzdušností. Jednotlivé části jádra pěnové či pružinové matrace jsou vyrobeny za použití nejmodernější strojní zónové profilace tak, aby vodorovné příčné i podélné vzdušníky byly propojeny s vertikálními otvory v ložné ploše matrace. Dochází tak k vynikající cirkulaci vzduchu - efekt pumpy - přirozené pohyby těla v průběhu spánku stlačují jednotlivé zóny matrace, čímž dochází k nasávání a vytlačování vzduchu). Ventilační efekt může být dále podpořen speciální 3D větrací mřížkou v potahu matrace. Skvělé ortopedické a antialergické vlastnosti. Matrace s technologií provzdušnění AirForce pro svůj vysoký komfort spánku vyhoví i jedincům, kteří požadují komfortní a vzdušnou matraci, avšak neakceptují konvenční systém s pružinami z kovového drátu. Díky systému AirForce jsou pěnové matrace co do vzdušnosti srovnatelné s matracemi pružinovými.

3D Rainbow Technology

3D Rainbow Technology v sobě spojuje skvělou bodovou elasticitu, vysokou průchodnost vzduchu a masážní efekt. Těchto vlastností je dosaženo speciální technologií skladby pěn různých typů, hustot ve 3 osách = 3D. Pěny se odlišují také barvou – odtud název Rainbow = DUHA.

4 Comfort

Unikátní klínová konstrukce matrace. Každá z polovin jádra je vyrobena z pěny odlišné tuhosti, a díky klínovému tvaru se správně zvolenými otvory jádra nabízí 4 různé tuhosti v jedné matraci. Zvolte si pouhým otočením a/nebo převrácením tuhost, která Vám nejvíce vyhovuje! Matrace systému 4 Comfort jsou samozřejmě též opatřeny anatomickým členěním.

Classic / Wellness

Dva typy provedení vrstev pro ležení (profilace matrace). Classic – rovná masivní vrstva pěny pro milovníky klasického poležení. Wellness (Relax) – profilovaná vrstva pěny pro milovníky jemné uvolňující, relaxační masáže. Dle typů matrací mohou být vyrobeny z rozličných materiálů, zejména z líné pěny, pěny Flexifoam® nebo studené pěny. U matrace FOX si například můžete profilaci zvolit dle libosti (Classic – klasická, rovná vrstva líné pěny nebo Wellness – relaxační profilace). U matrace BINGO zase můžete jít cestou měkčí varianty profilace líné pěny SOFT (jemná líná pěna) nebo tužší verze HARD (líná pěna vyšší hustoty). Prostě a jednoduše, jak je u Tropica zvykem – pro každého něco. Strana s rovnou vrstvou se pro snazší orientaci označuje na potahu všivkou „Classic“, profilovaná masážní – relaxační strana všivkou „Relax“.

Partnerská matrace

Partnerská matrace má každou stranu jinak tuhou (případně i jinou anatomickou konstrukci, aby vyhověla mužům i ženám). Má stranu SOFT (měkčí) a HARD (tužší). Otočením matrace si tedy zvolíte tuhost lůžka. Celková výška lůžka přitom zůstává stejná a je tak vhodná do „manželské postele“, tedy pro partnery. Odtud její název (lidé se však často mylně domnívají, že partnerská matrace je „ta velká“). Kombinováním různých matrací lze stejné výšky pro ni a pro něho docílit jen těžko. U partnerské matrace tento problém odpadá. Navíc je zde minimální riziko, že zvolíte špatnou tuhost. Matrace může mít téměř jakýkoli rozměr. Vlajkovými loděmi mezi luxusními partnerskými matracemi jsou Nicol, Aroma Visco, Nina Plus a Calipo Maxi. Vyzkoušejte! Měkčí nebo tužší strana se označuje na potazích všivkou Soft / Hard, pro snadnou orientaci.

Líná pěna, matrace s línou pěnou

Známá také jako visco pěna, pěna s pamětí, kosmická pěna nebo termoaktivní pěna. Optimalizuje svůj tvar podle teploty a zatížení. Líná pěna při kontaktu s lidským tělem optimalizuje svoji tuhost podle absorbovaného tepla, což zaručuje výborné přizpůsobení matrace jakékoli váhové kategorii při všech režimech spánku (na zádech, na boku). Díky svým vlastnostem nenarušuje krevní oběh v průběhu spánku (nedochází k „přeležení“). V kombinaci s masážní profilací poskytuje skvělé ortopedické vlastnosti a výtečný komfort.

Matrace se studenou pěnou - co je vlastně studená pěna?

Nebojte, nechladí. Je pouze vyráběna tzv. studeným procesem. Je známa svojí prodyšností, skvělou bodovou elasticitou, dlouhou životností a pevností. Označuje se také zkratkou "HR" z anglických slůvek "HIGH RESILIENCE", tedy "vysoká pružnost". Studená pěna je nejlepším materiálem pěnových matrací z hlediska pružnosti, vysoké vzdušnosti a maximální životnosti.

BIO pěna

Příroda ve Vaší ložnici. Jedná se o pěnu s vlastnostmi studené pěny, kde jsou suroviny vyráběné z ropy nahrazeny přírodními oleji – v tomto případě olejem ze skočce a sóje. Díky tomu přispívá ekologii, šetří ekosystém a přináší více přírody do našich ložnic. Použití BIO pěny má unikátní dopad především na výsledné vlastnosti matrací: násobí se tažnost (elasticita), snižuje se tlaková deformace a zvyšuje se odrazová pružnost.

Pěna Flexifoam®

Patent, jak za dobré peníze získat u matrace hodně muziky – vzdušnost, pružnost a lehkost. Má podobné vlastnosti, jako studená pěna.

Bonell

Dnes již poněkud zastaralá konstrukce pružinových matrací („péruje“ celá plocha, nelze efektivně anatomicky členit). Vhodné pro příležitostné spaní, např. na chatu. Nespornou výhodou je to, že dobře dýchají a můžete je uložit na pevnou desku.

Taškové pružiny

Každá pružina je uložena samostatně a reaguje tak zvlášť. Jsou členěny do anatomických zón. Matrace s taškovou pružinou mají skvělé ortopedické vlastnosti a jsou navíc prodyšné. Na ložné ploše mohou mít pěny s masážním profilem. Nehodí se však příliš na polohovatelné rošty (lze je polohovat pouze do určité míry, v případě požadavku na polohování volte mechanicky polohovatelné rošty). Doporučené uložení na pevný podklad (na pevnou desku nebo na pevný laťkový rošt, kde mezery mezi jednotlivými laťkami nepřesáhnou 4 cm). 

Kokosová vlákna v matraci - příroda, tuhost, výdrž

Najdete je v jádru matrace jako mezivrstvu, která napomáhá stabilitě jádra (zvyšuje nosnost, odolnost a přirozenou tuhost) při současném zachování skvělých ortopedických vlastností matrace. Kokosová vrstva je vyrobena z 100% přírodních vláken palmy kokosové, spojených směsí přírodního latexu.

Snímatelný potah

Vybírejte ty matrace, které mají snímatelné a pratelné potahy. Ty nejkvalitnější matrace mají potah vyroben ze 2 samostatných částí, takže můžete matraci používat, i když půlku potahu máte zrovna v pračce. Praní v domácích podmínkách je snadné – polovina potahu se snadno vejde do pračky. Navíc můžete matraci nepřetržitě používat s druhou půlkou potahu.

Rozměry matrací Tropico

Typické rozměry matrací jsou 80x195, 85x195, 90x190, 80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200 a 180x200 cm. Matrace se dají také prodloužit na 210 nebo 220 cm. Atypické rozměry jsou samozřejmě po dohodě také možné. V podstatě dokážeme vyrobit téměř jakýkoli rozměr (více se dozvíte v ceníku prodejce matrací Matrace Haken).