postel DEVANA - DUB | robustní dubová postel z českých lesů

Masivní postel v královském provedení. Dubová bohyně ze Všeně.

 
 postel DEVANA - DUB | robustní dubová postel z českých lesů postel DEVANA - DUB | robustní dubová postel z českých lesů postel DEVANA - DUB | robustní dubová postel z českých lesů postel DEVANA - DUB | robustní dubová postel z českých lesů postel DEVANA - DUB | robustní dubová postel z českých lesů postel DEVANA - DUB | robustní dubová postel z českých lesů

Devana. Slovanská bohyně lesů. Postel z masivního dubového dřeva z českých lužních lesů. Maximální robustnost konstrukce - masiv tloušťky 4,5 cm na celé posteli (včetně neviditelných partií). Nastavitelná výška spaní, spojovací zámky - laserem pálená silná ocel. Výška čela 100 cm, elegantní a bezpečnostní zkosení hran na celé posteli (na přání zaoblené bez příplatku). Přímočarý, funkční desing. Zvýšení již v základní ceně (50 cm bok i malé čelo). Průběžný masiv (plnohodnotný, nenapojovaný). Navržena s ohledem na dlouholetou praxi v oboru, využívá práci lokalních českých truhlářů a dřevo z českých lesů.

Široké možnosti moření, rozměrů (jednolůžka i dvojlůžka), včetně možnosti úložných prostor, výklopných roštů, atp. Robustní samonosné provedení, které nepotřebuje středové podpěrné nožičky a plně reflektuje požadavky na snadnou údržbu a úklid, včetně použití robotických vysavačů. Využijte možnosti zaoblení bočnic či zesílení masivu.

Výchozí povrchovou úpravou je vlastní olej TANGER na bázi toho nejlepšího, co můžete dřevu dát - tungového a ricinového oleje, karnaubského vosku s příměsí citrusové esence s přírodní vůní mandarinky a dalších přírodních složek. Přirozeně zvýrazňuje kresbu dřeva, vytváří tvrdý, odolný, ale snadno opravitelný povrch. Přirozené "prasklinky ve struktuře dřeva" jsou tmeleny černou pryskyřicí, která dodává vzhledu na charakteru.

 • Cena jednolůžek od 38.800,-- Kč
 • Cena dvojlůžek 180x200 od 49.200 Kč
 • Cena maxi dvojlůžka 200x200 cm 52.200,-- Kč
 • Vše s možností prodloužených délek
 • Vše s možností atypických rozměrů výšek, šířek, provedení hran, atp.
 • Doprava i montáž zdarma
Dub (Quercus) je, odborně vzato, rodem rostlin z čeledi bukovitých. Jedná se o dlouhověkou dřevinu, která se vyskytuje zejména v mírných oblastech severní polokoule.

Slovo "dub" se považuje za slovo slovanského původu. K naší bohyni Devaně tak neodmyslitelně patří, už proto, že v pohanském náboženství zaujímal nezastupitelné místo. V našich slovanských končinách byl zasvěcen hromovládci Perunovi. Dubu si velice vážili také Keltové a Germáni.

U nás se hojně vyskytuje dub letní a dub zimní. Dřevo dubu je mimořádně tvrdé a trvanlivé. Využití dřeva je nejen na nábytek, ale například také na sudy a podlahy. Z měkčí části (borky) dubu je získáván korek. Jádrové dřevo je tak odolné, že vydrží ve vodě i jako stavidlo. Na dubových pilotech je založeno také mnoho středověkých staveb.

Jeho pevné místo najdeme také v léčitelství. Má vysoký obsah tříslovin a jeho dřevo má antibakteriální vlastnosti. Takže prospěšné vlastnosti na lidské zdraví má nejen kůra, žaludy nebo listy. Zná jej i Bachova květová teriapie ve formě esence 22. 

Pro dubové provedení postelí doporučujeme přírodní vosk TANGER, který díky podílu citrusových výtažků a karnaubského vosku zvýrazňuje přirozenou krásu dubového dřeva, ale nechává jej stále "dýchat" a být doslova součástí našeho života.K VYZKOUŠENÍ NA PRODEJNĚ

DOPRAVA ZDARMA


Tento web používá pouze technické soubory cookie nezbytné pro běh webu. Marketingová cookie nevyužíváme.