Ahoj, každý z nás má pár oblíbených míst, na která se rád vrací.

Moje nejoblíbenější místo je rozhodně postel, která vždy byla, je a bude zaplněna hromadou polštářů. I když nejsem žádný odborník, shrnula jsem svoje dojmy a pár tipů na polštářky z paměťové pěny, které podle mě stojí za zkoušku. Protože nejdůležitější je pohodlný spánek, ať už jste kdekoli.Řekni nám, jak usínáš - uhodneme, jaký jsi

Poloha při usínání má nejen vliv na naše zdraví, ale podle britských vědců navíc to, jak usínáme, vypovídá hodně i o lidské povaze. Podívejte se, jaké polohy jsou nejčastější, a jaký je jejich význam.

 

polohy-pri-spanku-na-matraciNejzdravější je poloha na boku

Odborníci na spánek doporučují spát na boku; v této poloze je totiž spánek nejpohodlnější a klesá riziko, že bude přerušován častou změnou poloh. Při spánku na boku jsou nejméně namáhaná záda, proto se doporučuje například i těhotným ženám. Spánek na zádech může naopak bolesti zad zhoršit. Pokud jste však na spánek na zádech zvyklí, pomůže vám malý polštář pod koleny, páteř se díky němu dostane do přirozenější polohy.

Nejhorší je podle odborníků spánek na břiše.

Při něm je v nepřirozené poloze krční páteř i oblast beder. Spánek na břiše tedy není pohodlný a vede k častému probouzení. Přerušovaný spánek pak způsobuje spoustu dalších problémů, ať už psychických nebo fyzických.

 

Co vaše oblíbená poloha vypovídá o tom, jací jste?

Profesor Chris Idzikowski zkoumal problematiku nespavosti i spánkové polohy a zjistil, žeodpovídají různým typům osobnosti. Zde jsou jeho závěry:

 

Embryo – 41 % populace

poloha na boku se skrčenýma nohama

v této poloze spí častěji ženy

citlivost v hloubi duše

 

Poleno – 15 % populace

spánek na boku v rovné poloze

bezstarostnost, společenskost, důvěřivost

 

Touha – 13 % populace

poloha na boku s rukama nataženýma vpřed

otevřenost, cynismus, nerozhodnost

 

Voják – 8 % populace

spánek na zádech s rukama u těla

lidé spící v této poloze jsou tiší, pasivní, na ostatní mají vysoké nároky

 

Volný pád – 7 % populace

poloha na břiše s rukama nahoře

přecitlivělost, nervozita, drzost

 

Mořská hvězdice – 5 % populace

spánek na zádech s rukama nahoře

lidé spící v poloze hvězdice jsou přátelští, umí naslouchat, neradi jsou středem pozornosti

 

Našli jste se? A souhlasí popis vaší osobnosti? Pokud ne, nic si z toho nedělejte. Britští vědci nemají vždy a ve všem stoprocentní pravdu.Vyzrajte na noční pocení

Víte, že každou noc vypotíte v průměru jeden litr vody? Při teplých letních nocích to pak mohou být až tři litry. Ptáte se, kam tato voda všechna zmizí?

Odpověď zní: do vaší matrace. Kvalitní matrace s dobrou prodyšností se však dokážou s potem vypořádat, díky kvalitním materiálům, z nichž jsou vyrobeny a jejich prodyšnosti se ho většina odpaří, a vaše lůžko tak zůstane čisté a svěží.

spokojeny-spanek

Matraci chraňte potahem

Většina vody z vašeho potu se do matrace vsákne, potah ji však ochrání před dalšími nečistotami, které jsou v potu obsaženy, a které slouží jako potrava pro roztoče. Do matracových potahů se navíc přidávají látky s antiseptickými účinky, které nečistoty přímo ničí. Matraci tedy vždy používejte s potahem, nikdy jen jádro bez potahu. Ideální je ochránit matraci ještě matracovým chráničem, který prodlouží hygienickou životnost matrace a usnadní Vám praní. A nestojí moc. Chránič si navíc můžete vzít v jednom kuse a spojit tak plochu obou matrací lépe dohromady. Chránič je obvykle prošívaný, musí být prodyšný a jeho tloušťka nepřesahuje 1 cm. Každý praktický chránič má v rozích gumové pásky k zaháčknutí za rohy matrace a měl by být pratelný nejméně na 60 °C.

Moderní matrace se vyrábí z dostatečně vzdušných materiálů (nejprodyšnější jsou pružinové matrace, ale i pěnové nebo latexové). Pro cirkulaci vzduchu je navíc nezbytný laťkový nebo lamelový rošt.

 

Co dělat, když je vám v noci teplo?

Nedobrovolně probdělou tropickou noc zažil asi každý. V létě mnohdy noční teploty neklesnou pod dvacet stupňů a vyhřáté stěny domů ještě o stupeň nebo dva přidávají. 

 

Seznamte se s našimi tipy, jak se v noci zchladit:

 • Před spaním si dejte vlažnou sprchu (ne studenou)!

 • Spěte v bavlněném oblečení, které nasaje pot. Zapomeňte na umělotinu. Ložní povlečení by mělo být bavlny, ideálně satén nebo damašek. Skvělá jsou také bambusová vlákna.

 • Pokud je to možné, nechce přes noc otevřené okno dokořán. Samozřejmě to neplatí, pokud máte klimatizaci a venku je tepleji, než v ložnici...

 • Položte si na noční stolek misku s ledem - v případě nouze v ní namočte kapesník a dejte si ho na člo, zátylek nebo zápěstí.

 • Ppřes den nejezte tučná ani sladká jídla, nepijte alkohol ani příliš kofeinových nápojů. Lehko se řekně, těžko se udělá, zvlášť, když jste na dovolené nebo paříte na chalupě... No co, dodržte alespoň část ostatních doporučení :)

 • A pokud spíte na staré proležené matraci a na pevném neprodyšném roštu, pořiďte si novou postel s lamelovým roštěm a moderní prodyšnou matrací. Když se budete na mizerné matraci často v noci vrtět, hezky se zapotíte a moc se nevyspíte.Alergie ovlivňují spánek

Patří jaro k vašim oblíbeným ročním obdobím, nebo byste ho raději vyškrtli z kalendáře kvůli pylové alergii? Sezóna pylových alergií začíná v březnu a trvá minimálně do letních prázdnin. Alergici toto období tráví kýcháním, smrkáním a kašláním. To se podepisuje i na kvalitě jejich spánku. Přečtete si, jak proti alergiím bojovat, a jak si zajistit klidný spánek.

matrace-dokaze-pomoci-pri-alergii

Alergie vede k bezesným nocím

Každý alergik potvrdí, že v pylové sezóně se v noci pořádně nevyspí. Neustále ho totiž něco dráždí ke kašli, tečou mu slzy z očí nebo musí často smrkat. Odborníci na spánek dokonce zjistili, že alergie přispívá k rozvoji deprese, právě kvůli nedostatku spánku.

Spánek, který je neustále přerušovaný (kašlem, kýcháním), není plnohodnotný. Spánkové cykly totiž neprobíhají v přirozeném pořadí a ve správné délce. Po napůl probdělé noci přichází vyčerpanost a špatná nálada.

 


Aby byl spánek co nejklidnější…

V lékárnách najdete desítky přípravků, které mají příznaky alergií mírnit. Existují však i jiné postupy, jak s alergií bojovat:

 • utírejte co nejčastěji prach v celé domácnosti

 • používejte sprej do nosu

 • pravidelně konzultujte svůj stav s alergologem, který vám zároveň doporučí nejvhodnější léčbu

 • na nočním stolku zapalte aromalampu s eukalyptovým olejem

 • koupejte se těsně před spaním

 • častěji si umývejte vlasy (drží se v nich zrnka pylu z venku) a nepouštějte do své postele psa (ten má pyl v srsti)

 • perte ložní prádlo a pyžamo alespoň jednou týdně

 • nesušte prádlo venku

 • pravidelně vysávejte a utírejte podlahy

 • pořiďte si kožený nábytek a matracový chránič

 • Snažte se zkrátka zbavit veškerého pylu, který se do vaší domácnosti z venku dostane. A máme ještě jeden tip: vezměte si během pylové sezóny dovolenou a odjeďte někam, kde vaše alergeny nejsou!Prodloužené matrace v délkách 210 a 220 cm: Atypické rozměry matrací jsou stále oblíbenější

 

Víte, kolik centimetrů měří vaše matrace? A nestává se vám někdy, že byste potřebovali, aby byla delší? Většina lidí má doma postel i matraci o délce 200 cm. To ale obzvlášť vyšším jedincům mnohdy nestačí. Stoupá proto obliba atypických rozměrů postelí i matrací, tedy 210 cm a více.

prodlouzene-matrace

Máte v posteli dost místa?

Pohodlí je pro kvalitu spánku velmi důležité. Když se v noci několikrát probudíte s chodidly visícími volně ve vzduchu, ráno se příliš odpočatě cítit nebudete. Matrace by měla být dostatečně dlouhá, ale i široká. A kolik centimetrů je akorát?

Minimální délku matrace získáte tak, že ke své výšce přičtete 20 cm (člověk, který měří 190 cm, se tedy pohodlně vyspí na matraci o minimální délce 210 cm), šířka matrace se obvykle pohybuje kolem 90 cm, pro silnější jedince je lepší ještě 10 nebo 20 cm přidat. Uvážit musíte i to, kolik máte pod hlavou polštářů. Velký polštář u čela postele totiž vaše místo na spaní také omezuje. Větší matrace se pak hodí i pro lidi, kterým se zdají živé sny, a v noci se hodně převalují.

 

Dopřejte si postel i matraci na míru!

Neomezujte se nabídkou běžných řetězců s nábytkem. Pořiďte si takovou postel, do které se budete každý večer těšit, a ze které budete každé ráno vstávat plní energie. Stačí oslovit zručného truhláře nebo nábytkářskou firmu.

Výroba matrace s atypickými rozměry také není žádný problém. Specializovaný prodejce matrací vám ochotně splní jakékoliv přání. Místo klasických rozměrů 80x200 cm si tedy můžete pořídit třeba matraci o velikosti 120x220 cm. Na té se vyspíte pohodlně, ať už se vám bude zdát cokoliv!Nevíte, jakou matraci vybrat? S výběrem matrace začněte třeba zde - nejprodávanější kvalitní české matrace v akci:

Nechcete ztrácet čas hledáním v džungli interentu a přesto Vám záleží na tom, abyste vybrali tu správnou matraci pro Vás? Rádi Vám poradíme! Přijďte k nám do specializované prodejny matrací a postelí v libereckém kraji. Vždyť prodejna Matrace a postele Haken je jen kousek od Turnova, v srdci Českého ráje.

Jaká je nejprodávanější kvalitní česká matrace s paměťovou pěnou?

Takových matrací je víc.  Nejvíce se prodávají tyto - tvrdá paměťová matrace a středně tvrdá paměťová matrace:

Z tvrdších matrací s paměťovou pěnou jsou to matrace Big Boy Visco a matrace Spirit Superior Latex. Špičkové výrobky bez reklamací. K vyzkoušení u nás na prodejně na Všeni.

A matrace s vyšší střední tuhostí a paměťovou pěnou? Ano, i zde je výběr dosti jednoduchý. Matrace Alpine Blue Air v prémiové třídě, přidávající i latexovou pružnou vrstvu, a matrace Super Fox - nejoblíbenější paměťová matrace ve vyšší střední třídě se studenou pěnou, zónovým sendvičovým jádrem, výbornou cenou, pohodlím a širokou možností výběru výšky matrace - snadno si tak uzpůsobíte správnou výšku spaní. Mezi nejoblíbenější výškové varianty této paměťové matrace se studenou pěnou patří Super Fox 24, 20, 28 cm. Vévodí provedení Classic, s nímž získáte větší paměťový efekt, omezení protitlaku na tělo při ležení a stručně - více pohodlí. Až budete vybírat výšku u matrace Super Fox, pak myslete na to, že nejvyšší varianta Super Fox 28 má 5 cm paměťové vrstvy, kdežto naopak nejnižší varianta 18 cm má jen 3 cm. Výšky Super Fox 20, 22, 24 a 26 pak mají shodnou výšku paměťové pěny, a sice 4 cm - to je zlatá střední cesta, která vyhoví nejširšímu spektru spáčů.

Tuhá, pružná, kvalitní a vzdušná matrace?

Jednoznačně matrace ze studené pěny - matrace Arnica. Matrace, která má nelepený spoj, za 6 let prodeje bez jedné jediné reklamace. Jádro - díky tomu, že má nelepený zámkový spoj - snadno rozevřete a provětráte. Prodyšný potah s přírodními vlákny zvyšuje také cirkulaci vzduchu. Pro milovníky tužších pružných matrací, kteří se za žádnou cenu nechtějí potit více, než musí. Tu stejnou konstrukci má i matrace Dáša Tropico, která je celkově podajnější (má dvě strany - středně tuhou a měkčí). Má tu výhodu, že padne i do dětských postelí - pro dospěláky ji děláme ve výšce 20 cm, pro děti 15 cm a v univerzální výšce 18 cm. Matrace nabízíme jak v akci 1+1 zdarma, tak také jako 1 ks se slevou 50% z ceny - to když potřebujete jen jednu matraci do postele. Vyzkoušejte si u Matrace Haken na Všeni.

Latexové matrace - jaké jsou?

Jedním slovem - vynikající. Říká se, že kdo jednou spal na latexu, vždycky spal na latexu. Latexová matrace se vyrábí jinak, než matrace pěnové nebo pružinové. Latexová matrace (ta pravá, která je vyrobena z 1 kusu latexu) se lije do formy dle daného rozměru a tam zraje. Latex má různý poměr přírodních a syntetických materiálů (vždy je ale s certifikátem zdravotní nezávadnosti) a různý objem a tuhost. Latexové matrace jsou jediné, které se na sto procent hodí na polohovatelné rošty - dokonale kopírují rošt (a samozřejmě i Vaše tělo). Mýtus, že jsou latexové matrace příliš měkké, hoďte za hlavu a přijďte si vyzkoušet druhou nejtužší variantu latexové matrace LATEX 20 Aegis se 7 anatomickými zónami a antibakteriálním a protiroztočovým potahem s přírodními vlákny. A kdo chce echt měkký latex - tomu vyhovíme také. Dále je v nabíce široká paleta matrací, u nichž je latex použit jako funkční vrstva (a kombinují se výhody dalších materiálů - například paměťové pěny), což je třeba matrace Tropico Alpine Blue Air. Prodyšná, pohodlná, ale pěkně tuhá matrace.

Pružinové matrace - mají smysl?

To sakra, že ano. Pokud tedy vyloučíme klasické pružinové matrace systému bonell (kdy péruje celá plocha matrace a o žádných ortopedických vlastnostech nemůže být řeč). Volíme tedy zásadně taštičkové (nebo chcete-li taškové - pocket) matrace, u nichž reaguje každá pružinka samostatně. Kopírování těla je dokonalé a při správně zvolené tuhosti pružinového jádra a čalounických pěnových nebo latexových vrstev i podpora těla a životnost celé matrace. Velkou výhodou těchto matrací je jejich vzdušnost. Pružinové matrace jsou nenáročné na podklad - spokojí se i s pevnou deskou. V posteli by mezi laťkami nebo lamelami neměl být větší rozestup než 4 cm, aby nedocházelo zatížením matrace k "prolézání" pružin mezi latě. U kvalitních pružinových matrací s dostatečně tlustými vrstvami pěn však ani toto není problém. Přijďte si lehnout, zeptat se, vzít si leták, ať máte o čem doma přemýšlet. Třeba zrovna to budou špičkové české matrace Austin Air nebo Spirit Superior Comodore.

Matrace s nejlepším poměrem cena a užitná hodnota? Spirit.

Spirit. Spánek, který má duši. Vynikající české matrace z evropských materiálů (ČR, EU - Německo, Rakousko, Belgie). Nabízejí výběr toho nejlepšího - jsou to české matrace s latexem, paměťovou pěnou, multi taštičkovými pružinami nebo hybridními a gelovými pěnami. Na výběr je několik typů matrací Spirit Superior, z nichž si vybere skutečně každý. Pokud chcete to nejlepší, co vzniká pro kvalitní spánek v naší České republice, sáhněte po matracích Spirit Superior.

Vyberte si z nabídky českých matrací z nejlepších materiálů, které poskytují prvotřídní spánkové pohodlí a dlouhou životnost, díky nejmodernějším materiálům a technologiím - například SpineProtector (ochrana páteře při různých polohách těla při spánku). Vybere si každý - samozřejmě k vyzkoušení na prodejně Matrace Haken Všeň. Dáme Vám tip - nejprodávanější matrace Spirit je matrace Spirit Superior Latex. Pokud z nějakého důvodu nechcete matraci s paměťovou pěnou, nebo se opravdu hodně potíte a potřebujete výrazně pocení omezit a přesto nechcete ani trošku slevit z pohodlí, špičkových ortopedických vlastností, velké výšky matrace a dlouhé životnosti, pak volte matraci Spirit Superior Triumph. Je to matrace s hybridní pěnou (ta přináší stejné pohodlí jako paměťová pěna, ale s tím, že nabízí zároveň nejvyšší možnou prodyšnost a tím i delší hygienickou životnost matrace. Samozřejmě také k vyzkoušení u nás na prodejně. Přijďte si lehnout na matrace s plnou zárukou 8 let!

Matrace z paměťové pěny Curem. Dokonalé odlehčení těla, spánek s tělem ve stavu bez tíže.

Jen stín kopíruje Vaše tělo lépe. Dokonalé odlehčení těla Vám poskytnou pouze paměťové matrace Curem, vyrobené ze speciální paměťové pěny Curemfoam velmi vysokého objemu s dokonalým odlehčujícím efektem. Pěna vydrží takřka vše, paměťový efekt je masivní, ale nikdy se v matraci nepropadnete víc, než jen tolik, abyste dosáhli dokonalého odlehčení (to je právě to kouzlo velké objemové hmotnosti a zvláštnosti pěny Curem foam). Matrace Curem Vaše tělo dokonale obejmou a odlehčí. Vynikající je podepření páteře ve všech spánkových polohách - zejména na boku a na zádech - a pomohou Vám zregenerovat stresem i fyzickou námahou znavené tělo i mysl. Získejte luxusní paměťové matrace Curem v akci i v setu 1+1 s dopravou zdarma po celé ČR! K vyzkoušení na prodejně matrací na Všeni. Rošiřujeme nabídku matrací Curem - pro Vaše pohodlí a jistotu při výběru. Firma Matrace Haken je autorizovaným prodejcem matrací Curem v ČR a nabízejí všechny typy z kolekce matrací Curem k vyzkoušení, přímo na Všeni.

Matrace, které je těžko sehnat - poddajnější, měkčí, které Vás podepřou a dost vydrží?

Snadná pomoc. Takové jsou matrace Spirit Superior Cloud nebo matrace Curem C4500 a matrace Curem C7000 XD. Neopomeňte také měkčí latexové matrace, jakými jsou třeba matrace Klára Tropico ze 100% latexu. Z novinek jsou to pak matrace s volitelnou výškou a profilací Super Fox Cloud - a to je spaní jako na obláčku za super cenu!Jak si mám správně vybrat matraci..?

Zjednodušeně řečeno, nejlepší je vyzkoušet si matraci pěkně na živo - lehnout si na ní. Většina zákazníků volí matraci TUŽŠÍ (jak ukazují, mj. výsledky naší ankety na FaceBooku). Je to ale věc individuální, takže paušalizovat dobrou matraci slovem "tužší" není možné.

Pokud nemáte možnost si na matraci lehnout, je vhodné volit partnerské matrace - ty mají jednu stranu tužší a druhou měkčí - riziko špatné volby je tedy minimální. Navíc bude výška obou matrací v lůžku stejná - pouze si ji každý z partnerů otočí tak, jak mu její tuhost bude vyhovovat. Nejprodávanější matrace jsou v současné době matrace PĚNOVÉ. Dobře dýchají, dají se polohovat a moderní materiály zajišťují vyniikající ortopedické vlastnosti. Navíc jsou nyní matrace v akci 1+1 zdarma - je tedy z čeho vybírat.

Ty z matrací, které mají na ložné ploše navíc LÍNOU PĚNU (je také známa jako "kosmická" neboli "termoaktivní" či pokud chcete "visco" pěna), jsou ještě o fous lepší. To proto, že optimalizují svoji tuhost dle zatížení a absorbovaného tepla - odtud další z názvů "pěna s pamětí". Vhodné jsou zejména pro ty z nás, kteří chtějí maximální komfort. Matrace z líné pěny jsou také jedinou správnou volbou pro uživatele, kteří jsou nuceni na lůžku trávit více času, než by sami chtěli (efekt líné pěny pomáhá zabránit proležení). Pokud jde o matrace s línou pěnou, pak nejlepší z nejlepších jsou matrace CUREM. Oproti konkurenci v dané třídě mají podstatně lepší cenu. Materiály jsou přitom naprosto stejně kvalitní a vždy o třídu výš oproti "běžným" matracím z líné pěny.

Pružinové matrace jsou dnes již na ústupu - pokud tedy máme na mysli zastaralý systém pružin BONELL ("obyčejné" pružiny, které jsou spojeny drátky) sice dobře dýchají, ale o komfortním spaní se příliš mluvit nedá. Když se v noci převalíte, ještě notnou chvíli se budete houpat - péruje celá ložná plocha, neexistují zde žádné komfortní zóny. Takže těm z vás, kteří trpí mořskou nemocí je rozhodně nedoporučujeme :).

Matrace, které mají TAŠTIČKOVÝ systém pružin už jsou ale jiné kafe - každá pružina reaguje samostatně a dá se tedy říci, že taštičková matrace může mít téměř 400 bodových zón. Je-li ložná plocha navíc opatřena kvalitní pěnou s masážním profilem a třeba i línou pěnou, je to opravdu kvalita. Výhodou pružinovek obecně je fakt, že skvěle dýchají a dají se tak uložit i na neprodyšný podklad (pevná deska) a také do míst, kde je vyšší vzdušná vlhkost (třeba na chatu - tam na občasné spaní stačí i Bonell-ka).

Pokud přece jenom stále ještě "tápete", napište nám nebo se u nás zastavte osobně. Na matrace si můžete u nás na Všeni v klidu lehnout, a když náhodou usnete, tak Vás vzbudíme my nebo hrdličky na stromech za okny, abyste náhodou nezaspali :)

Naše matrace jsou určeny pro použití do kterékoliv postele pouhou výměnou za Vaši starou matraci. Nemusíte se tak bát, že byste museli měnit celou postel se vším všudy. A pokud přece jen chcete, máme na výběr širokou paletu masivních bukových či dubových postelí Vykona a také čalouněné postele české výroby. Dále Vám naše matrace poskytne bezkonkurenční vzdušnost, protože ideálně váže vlhkost a rychle se jí zbavuje. Nebudete mít tak pocit "propocenosti" a nepříjemého vlkha. Samozřejmostí a často primárním požadavkem bývají anatomické vlastnosti matraci. Matrace od firmy MATRACE HAKEN VŠEŇ Vám poskytne ideální anatomické přizpůsobení, přispívá také k regeneraci svalstva během spánku. Dochází také k uvolnění páteře a plotýnek. Naše matrace také pomáhají a výrazné zlepšují život osobám trpícím bolestmi zad. Pro zdravé osoby slouží matrace jeko preventivní terapie a ochrana.

České matrace pro zdravé spaní - rodinné matrace a jejich výhody a technologie, použité při výrobě. Poznejte výhody kvalitních českých matrací Tropico.

 

Ortopedičnost

Konstrukce nabízených matrací byla zkoumána pomocí přístroje Ergo Check. Každá z nabízených matrací prošla při výběru vhodných kombinací materiálů dlouhodobým vývojem.

Dlouhá životnost

Životnost matrací jsme testovali pomocí válcovacího přístroje a každá matrace prošla několika desítkami statisícových cyklů.

Široká nabídka

Nabídka matrací podporuje možnost výběru vhodného typu. Před zakoupením matrace se poraďte s prodejcem, matraci vyzkoušejte a zvolte tuhost matrace odpovídající Vašim individuálním požadavkům. Více najdete na stránce s matracemi.

Matrace Vám poskytne

použití do kterékoliv postele pouhou výměnou za starou matraci bezkonkurenční vzdušnost, ideálně váže vlhkost a rychle se jí zbavuje ideální anatomické přizpůsobení a regeneraci svalstva během spánku uvolnění páteře a plotýnek, výrazné zlepšení osobám trpícím bolestmi zad preventivní terapie pro zdravé osoby.

Dr.Sleep - výběr správné matrace

Matrace Tropico jsou součástí programu Dr.Sleep® pro výběr nejvhodnější matrace. Dr.Sleep a Dr.Spánek, skvělý tým pro dobrý spánek a výběr matrace na 100% naleznete samozřejmě i u nás - Matrace Haken.

 
 

Nerozumíte některým odborným názvům či technologiím z oblasti matrací a zdravého spaní? Náš slovníček Vám pomůže:

 

AirForce

Unikátní konstrukce jádra matrace s nejvyšší dosažitelnou vzdušností. Jednotlivé části jádra pěnové či pružinové matrace jsou vyrobeny za použití nejmodernější strojní zónové profilace tak, aby vodorovné příčné i podélné vzdušníky byly propojeny s vertikálními otvory v ložné ploše matrace. Dochází tak k vynikající cirkulaci vzduchu - efekt pumpy - přirozené pohyby těla v průběhu spánku stlačují jednotlivé zóny matrace, čímž dochází k nasávání a vytlačování vzduchu). Ventilační efekt může být dále podpořen speciální 3D větrací mřížkou v potahu matrace. Skvělé ortopedické a antialergické vlastnosti. Matrace s technologií provzdušnění AirForce pro svůj vysoký komfort spánku vyhoví i jedincům, kteří požadují komfortní a vzdušnou matraci, avšak neakceptují konvenční systém s pružinami z kovového drátu. Díky systému AirForce jsou pěnové matrace co do vzdušnosti srovnatelné s matracemi pružinovými.

3D Rainbow Technology

3D Rainbow Technology v sobě spojuje skvělou bodovou elasticitu, vysokou průchodnost vzduchu a masážní efekt. Těchto vlastností je dosaženo speciální technologií skladby pěn různých typů, hustot ve 3 osách = 3D. Pěny se odlišují také barvou – odtud název Rainbow = DUHA.

4 Comfort

Unikátní klínová konstrukce matrace. Každá z polovin jádra je vyrobena z pěny odlišné tuhosti, a díky klínovému tvaru se správně zvolenými otvory jádra nabízí 4 různé tuhosti v jedné matraci. Zvolte si pouhým otočením a/nebo převrácením tuhost, která Vám nejvíce vyhovuje! Matrace systému 4 Comfort jsou samozřejmě též opatřeny anatomickým členěním.

Classic / Wellness

Dva typy provedení vrstev pro ležení (profilace matrace). Classic – rovná masivní vrstva pěny pro milovníky klasického poležení. Wellness (Relax) – profilovaná vrstva pěny pro milovníky jemné uvolňující, relaxační masáže. Dle typů matrací mohou být vyrobeny z rozličných materiálů, zejména z líné pěny, pěny Flexifoam® nebo studené pěny. U matrace FOX si například můžete profilaci zvolit dle libosti (Classic – klasická, rovná vrstva líné pěny nebo Wellness – relaxační profilace). U matrace BINGO zase můžete jít cestou měkčí varianty profilace líné pěny SOFT (jemná líná pěna) nebo tužší verze HARD (líná pěna vyšší hustoty). Prostě a jednoduše, jak je u Tropica zvykem – pro každého něco. Strana s rovnou vrstvou se pro snazší orientaci označuje na potahu všivkou „Classic“, profilovaná masážní – relaxační strana všivkou „Relax“.

Partnerská matrace

Partnerská matrace má každou stranu jinak tuhou (případně i jinou anatomickou konstrukci, aby vyhověla mužům i ženám). Má stranu SOFT (měkčí) a HARD (tužší). Otočením matrace si tedy zvolíte tuhost lůžka. Celková výška lůžka přitom zůstává stejná a je tak vhodná do „manželské postele“, tedy pro partnery. Odtud její název (lidé se však často mylně domnívají, že partnerská matrace je „ta velká“). Kombinováním různých matrací lze stejné výšky pro ni a pro něho docílit jen těžko. U partnerské matrace tento problém odpadá. Navíc je zde minimální riziko, že zvolíte špatnou tuhost. Matrace může mít téměř jakýkoli rozměr. Vlajkovými loděmi mezi luxusními partnerskými matracemi jsou Nicol, Aroma Visco, Nina Plus a Calipo Maxi. Vyzkoušejte! Měkčí nebo tužší strana se označuje na potazích všivkou Soft / Hard, pro snadnou orientaci.

Líná pěna, matrace s línou pěnou

Známá také jako visco pěna, pěna s pamětí, kosmická pěna nebo termoaktivní pěna. Optimalizuje svůj tvar podle teploty a zatížení. Líná pěna při kontaktu s lidským tělem optimalizuje svoji tuhost podle absorbovaného tepla, což zaručuje výborné přizpůsobení matrace jakékoli váhové kategorii při všech režimech spánku (na zádech, na boku). Díky svým vlastnostem nenarušuje krevní oběh v průběhu spánku (nedochází k „přeležení“). V kombinaci s masážní profilací poskytuje skvělé ortopedické vlastnosti a výtečný komfort.

Matrace se studenou pěnou - co je vlastně studená pěna?

Nebojte, nechladí. Je pouze vyráběna tzv. studeným procesem. Je známa svojí prodyšností, skvělou bodovou elasticitou, dlouhou životností a pevností. Označuje se také zkratkou "HR" z anglických slůvek "HIGH RESILIENCE", tedy "vysoká pružnost". Studená pěna je nejlepším materiálem pěnových matrací z hlediska pružnosti, vysoké vzdušnosti a maximální životnosti.

BIO pěna

Příroda ve Vaší ložnici. Jedná se o pěnu s vlastnostmi studené pěny, kde jsou suroviny vyráběné z ropy nahrazeny přírodními oleji – v tomto případě olejem ze skočce a sóje. Díky tomu přispívá ekologii, šetří ekosystém a přináší více přírody do našich ložnic. Použití BIO pěny má unikátní dopad především na výsledné vlastnosti matrací: násobí se tažnost (elasticita), snižuje se tlaková deformace a zvyšuje se odrazová pružnost.

Pěna Flexifoam®

Patent, jak za dobré peníze získat u matrace hodně muziky – vzdušnost, pružnost a lehkost. Má podobné vlastnosti, jako studená pěna.

Bonell

Dnes již poněkud zastaralá konstrukce pružinových matrací („péruje“ celá plocha, nelze efektivně anatomicky členit). Vhodné pro příležitostné spaní, např. na chatu. Nespornou výhodou je to, že dobře dýchají a můžete je uložit na pevnou desku.

Taškové pružiny

Každá pružina je uložena samostatně a reaguje tak zvlášť. Jsou členěny do anatomických zón. Matrace s taškovou pružinou mají skvělé ortopedické vlastnosti a jsou navíc prodyšné. Na ložné ploše mohou mít pěny s masážním profilem. Nehodí se však příliš na polohovatelné rošty (lze je polohovat pouze do určité míry, v případě požadavku na polohování volte mechanicky polohovatelné rošty). Doporučené uložení na pevný podklad (na pevnou desku nebo na pevný laťkový rošt, kde mezery mezi jednotlivými laťkami nepřesáhnou 4 cm). 

Kokosová vlákna v matraci - příroda, tuhost, výdrž

Najdete je v jádru matrace jako mezivrstvu, která napomáhá stabilitě jádra (zvyšuje nosnost, odolnost a přirozenou tuhost) při současném zachování skvělých ortopedických vlastností matrace. Kokosová vrstva je vyrobena z 100% přírodních vláken palmy kokosové, spojených směsí přírodního latexu.

Snímatelný potah

Vybírejte ty matrace, které mají snímatelné a pratelné potahy. Ty nejkvalitnější matrace mají potah vyroben ze 2 samostatných částí, takže můžete matraci používat, i když půlku potahu máte zrovna v pračce. Praní v domácích podmínkách je snadné – polovina potahu se snadno vejde do pračky. Navíc můžete matraci nepřetržitě používat s druhou půlkou potahu.

Rozměry matrací Tropico

Typické rozměry matrací jsou 80x195, 85x195, 90x190, 80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200 a 180x200 cm. Matrace se dají také prodloužit na 210 nebo 220 cm. Atypické rozměry jsou samozřejmě po dohodě také možné. V podstatě dokážeme vyrobit téměř jakýkoli rozměr (více se dozvíte v ceníku prodejce matrací Matrace Haken).Luxusní matrace Curem pro maximální komfort

Luxusní matrace Curem, to je špičková technologie pro Vaši postel. Koncept série matrací Curem se opírá o technologie letů do vesmíru. Speciální pěna Curemfoam má jedinečné odlehčující vlastnosti umožňující hluboký a klidný spánek, proto pomáhá předcházet a případně i mírnit pohybové, svalové a kloubní bolesti.


Matrace Curem vznikají speciální technologií nástřiku pěny

Tento nový způsob výroby vysokoobjemových (hmotnost pěny je cca 85 - 90 kg/m3) viscoelastických pěn pomáhá navozovat Vašemu tělu velice příjemný pocit “stavu bez tíže“. Kombinací různých tuhostí pěn Curemfoam docilujeme maximální stability páteře při všech režimech spánku (na zádech, na boku …) i při pouhé relaxaci. Všechny zóny matrace efektivně vyrovnávají tlak vyvolávaný jednotlivými partiemi lidského těla. Kombinací těchto dvou technik (viscoelastická pěna, komfortní zóny) nabízejí matrace značky Curem skutečný odpočinek pro Vaše tělo i Vaši mysl.


Všechny matrace CUREM jsou vyrobeny pouze z materiálů nejvyšší jakosti

Každá dodávka vstupních surovin, pocházejících výhradně z EU, předmětem důsledné kontroly. Jsou používány výhradně „studené pěny“ typu HR a líné pěny vysoké objemové hustoty. Líné (termoaktivní) viscoelastické pěny jsou pouze značky CuremFoamTM. Tato pěna je používána výhradně značkou Curem. Každá matrace Curem je před expedicí kontrolována nezávisle na sobě dvěma pracovníky výstupní kontroly a spolu s jejím výsledkem zaevidována. Spánek na matraci Curem bude pro Vás cestou do říše komfortu a zdraví.


Matrace je možno dodat v téměř jakýchkoli rozměrech

Standardně se matrace Curem dodávají v těchto rozměrech: 80x195, 85x195, 90x190, 80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200 cm. Matrace je možno prodloužit na 210 nebo 220 cm. O těchto a dalších možnostech se informujte rychlým dotazem. Atypické rozměry matrací "na míru" nejsou u prodejce Matrace Haken problém.


Přikrývky a polštáře Curem Exclusive

dodáváme v těchto rozměrech: Polštář: 70x90 cm v provedení se zipem, baleno v dárkové tašce s uchem. Přikrývka: 135x200, 135x220 a 220x200 cm, baleno v dárkové tašce s uchem.Testování kvality matrací při jejich vývoji a výrobě

Testování přístrojem ErgoCheck: Všechny matrace do postele, které nabízí naše firma Matrace Haken (jedná se o matrace do postele Curem, Tropico, Slumberland a Geltech) jsou při výrobě prototypů testovány přístrojem ErgoCheck.

Tento přístroj je tenkou podložkou s citlivými snímači, připojenou k počítači, jenž dokáže vyhodnotit zatížení jednotlivých partií lidského těla a protitlak pěn či pružinového systému u testovaných matrací. V praxi to znamená, že na prototyp nově vyvíjené matrace Tropico, Curem a Slumberland a samozřejmě i exkluzivní matrace Arnica a Zara, které prodává výhradně firma Matrace Haken, nechají ve vývojovém oddělení výrobního matracářského závodu ulehnout několik jedinců různé váhy, výšky, proporce těla a sledují průběh měření.

Měřit dokáží všechny typy matrací: pěnové matrace, matrace ze studené pěny, pružinové matrace, latexové matrace, zdravotní matrace a také gelové matrace.

Na základě výsledků prostorového 3D grafu je upravena tuhost prototypové matrace, složení pěn jádra, rozložení a provedení anatomických zón matrace a také provedení potahu tak, aby daná matrace vyhověla cílové skupině, pro kterou je konstruována.O správném a zdravém spaní, jak vybrat správnou matraci

Člověk ve spánku změní polohu až šedesátkrát a v každé z nich by mělo být tělo správně podepíráno. Jednou z důležitých podmínek kvalitního spánku je poloha páteře a velkých kloubů při ležení a spaní.

Při poloze na zádech má být páteř ve svém přirozeném (fyziologickém) tvaru, který je u každého člověka odlišný. Při poloze na boku má být páteř v rovině a ramenní i kyčelní klouby mají mít možnost měkkého pružného zaboření do lehací plochy.

Výška, hmotnost a rozložení hmotnosti v těle jsou naprosto individuální, proto je třeba, aby lehací plocha byla také individuálně přizpůsobivá uživateli. Jedná se nejen o nastavování tuhosti lehací plochy, ale i o vyhovující bodovou pružnost matrace. Pr

jak-vybrat-matraci-zdravé-spaní-záda-bolesti-páteře

užnost musí být jen taková, aby spáče neobtěžovala „trampolínovým“ efektem, ale zároveň mu musí umožnit v průběhu spánku bezproblémově měnit a zaujímat různé polohy těla.

Leccos o vhodnosti matrací pro daný typ postavy dokáže říci pomocník pro výběr matrace - Dr. Sleep.
Tento web používá pouze technické soubory cookie nezbytné pro běh webu. Marketingová cookie nevyužíváme.