Z nabídky doporučujeme české matrace:

postel DEVANA - MODŘÍN | odolnost, pevnost a charakter

Masivní česká postel z modřínu s velmi výraznou kresbou letokruhů.

 
Devana, oděná do výrazného jehličnatého dřeva s nepotlačitelným charakterem. Odolný a pevný modřín lze považovat za králo jehličnatých dřev pro konstrukci postele, kterou chcete mít věky. Postel doporučujeme ponechat v přírodním provedení, s povrchovou úpravou olejem Tanger nebo Osmo. Mastné oleje skvěle pracují s dřevem, které je z podstaty také "mastnější" (nebojte se, povlečení vám nezamastí :). Všechna provedení postelí Devana mají masiv tloušťky 4,5 cm na celé posteli (včetně neviditelných partií). Společným znakem je také nastavitelná výška spaní, spojovací zámky - laserem pálená silná ocel. Výška čela 100 cm, elegantní a bezpečnostní zkosení hran na celé posteli (na přání zaoblené bez příplatku). Přímočarý, funkční desing. Zvýšení již v základní ceně (50 cm bok i malé čelo). Navržena s ohledem na dlouholetou praxi v oboru, využívá práci lokalních českých truhlářů a dřevo z českých lesů.

Široké možnosti moření, rozměrů (jednolůžka i dvojlůžka), včetně možnosti úložných prostor, výklopných roštů, atp. Robustní samonosné provedení, které nepotřebuje středové podpěrné nožičky a plně reflektuje požadavky na snadnou údržbu a úklid, včetně použití robotických vysavačů. Využijte možnosti zaoblení bočnic či zesílení masivu.

Výchozí povrchovou úpravou je vlastní olej TANGER na bázi toho nejlepšího, co můžete dřevu dát - tungového a ricinového oleje, karnaubského vosku s příměsí citrusové esence s přírodní vůní mandarinky a dalších přírodních složek. Přirozeně zvýrazňuje kresbu dřeva, vytváří tvrdý, odolný, ale snadno opravitelný povrch. Přirozené "prasklinky ve struktuře dřeva" jsou tmeleny černou pryskyřicí, která dodává vzhledu na charakteru.
  • Cena jednolůžek od 30.000,-- Kč
  • Cena dvojlůžek 180x200 od 37.600 Kč
  • Cena maxi dvojlůžka 200x200 cm 40.600,-- Kč
  • Vše s možností prodloužených délek
  • Vše s možností atypických rozměrů výšek, šířek, provedení hran, atp.
  • Doprava i montáž zdarma
Modřín, ve staročeštině Břem nebo Verpán. Latinsky Larix. Je rodem borovicovitých dřev. Je velice odolný, pevný. Jeho dřevo je středně tvrdé a má velmi znatelné jádro - mnohdy až tmavě červenohnědé s velmi výraznou kresbou letokruhů. Modřín je dlouhověký jehličnatý strom, který dorůstá výšky až kolem 50 metrů. Vyskytuje se od Aljašky přes Alpy až po Japonsko. Šplhá až do Himálaje. 

Dřevo není ideální pro světlé povrchové úpravy, jeho výrazná barva a kresba například v případě bílého moření "prostě vyleze nekompromisně ven". Dřevo je tzv. "mastné", má nízkou nasákavost - což není ideální pro již zmíněné moření, ale pro jeho odolnost vůči hnilobě a dřevokazným houbám je to dobrou zprávou. Používalo se také jako prahové trámy chalup - tedy tam, kde byla zvýšená odolnost proti vlhkosti zapotřebí. Je vynikající, byť má - ve srovnání s borovicí - menší obsah pryskyřic. Takže pokud to není Vaším záměrem, světlým povrchovým úpravám se vyhněte a obdivujte jeho charakter a odolnost.

K VYZKOUŠENÍ NA PRODEJNĚ

DOPRAVA ZDARMA


Tento web používá pouze technické soubory cookie nezbytné pro běh webu. Marketingová cookie nevyužíváme.