Z nabídky doporučujeme české matrace:

postel DEVANA - BUK | bělostná krása tvrdého dřeva

Masivní česká postel s jemnější kresbou. Postel ze Všeně bez kompromisů

 
 postel DEVANA - BUK | bělostná krása tvrdého dřeva  postel DEVANA - BUK | bělostná krása tvrdého dřeva
Devana, s kouzlem šumících listů českých bučin. Postel z masivního buku vytváří bělavou jemnost s decentní, přesto velice elegantní kresbou struktury průběžného masivu. Buková varianta postelí patří mezi nejlepší volby pro moření do požadovaného odstínu (přijďte si vybrat z široké palety možných odstínů), byť nejkrásnější (to si myslíme my), je vždy v provedení přírodním. Všechna provedení postelí Devana mají masiv tloušťky 4,5 cm na celé posteli (včetně neviditelných partií). Společným znakem je také nastavitelná výška spaní, spojovací zámky - laserem pálená silná ocel. Výška čela 100 cm, elegantní a bezpečnostní zkosení hran na celé posteli (na přání zaoblené bez příplatku). Přímočarý, funkční desing. Zvýšení již v základní ceně (50 cm bok i malé čelo). Navržena s ohledem na dlouholetou praxi v oboru, využívá práci lokalních českých truhlářů a dřevo z českých lesů.

Široké možnosti moření, rozměrů (jednolůžka i dvojlůžka), včetně možnosti úložných prostor, výklopných roštů, atp. Robustní samonosné provedení, které nepotřebuje středové podpěrné nožičky a plně reflektuje požadavky na snadnou údržbu a úklid, včetně použití robotických vysavačů. Využijte možnosti zaoblení bočnic či zesílení masivu.

Výchozí povrchovou úpravou je vlastní olej TANGER na bázi toho nejlepšího, co můžete dřevu dát - tungového a ricinového oleje, karnaubského vosku s příměsí citrusové esence s přírodní vůní mandarinky a dalších přírodních složek. Přirozeně zvýrazňuje kresbu dřeva, vytváří tvrdý, odolný, ale snadno opravitelný povrch. Přirozené "prasklinky ve struktuře dřeva" jsou tmeleny černou pryskyřicí, která dodává vzhledu na charakteru.
  • Cena jednolůžek od 30.000,-- Kč
  • Cena dvojlůžek 180x200 od 37.600 Kč
  • Cena maxi dvojlůžka 200x200 cm 40.600,-- Kč
  • Vše s možností prodloužených délek
  • Vše s možností atypických rozměrů výšek, šířek, provedení hran, atp.
  • Doprava i montáž zdarma
Buk (Fagus) se v České republice vyskytuje nejčastěji jakožto buk lesní. Je nejen dominantou listnatých lesů a okrasnou dřevinou, ale také zdrojem velice kvalitního dřeva. Na svých přirozených stanovištích výskytu, která  mu vyhovují, je považován za nejsilnější středoevropskou dřevinu. A plným právem. Historicky má za sebou buk desítky milionů let vývoje, přičemž jeho evropská podoba je "stará" asi 9 milionů let. Už tedy něco pamatuje, a času na své zdokonalení měl více než dost. 

Bukové dřevo má střední hustotu, je tvrdé a pevné, ale méně pružné. Dřevo je celkově bělavé, barvou bývá světle hnědé, někdy do růžova. Oproti dubu je světlejší, má vesměs také jemnější kresbu (tedy většinou, příroda je mocná čarodějka, a její kouzlo je i v tom, že nikdy nevíte, jakou strukturu a barevný tón dřevu vykouzlí). Oproti jasanu a dubu "méně razantní". Skvěle se moří, takže pokud chce postel "ladit" do nějakého tónu pomocí moření, buk patří - z nabízené palety "postelových dřev" - k tomu nejlepšímu, po čem můžete sáhnout. Však slavný Thonet byl tím, kdo proslavil buk ve formě ohýbaného dřeva na svých bytelných, přesto subtilních židlích.

K VYZKOUŠENÍ NA PRODEJNĚ

DOPRAVA ZDARMA


Tento web používá pouze technické soubory cookie nezbytné pro běh webu. Marketingová cookie nevyužíváme.